Gruff Rhys – Painting People Blue

Het nummer “Painting People Blue”van de muzikant Gruff Rhys (1970) komt uit 2007 en staat op zijn album Candylion.

Rhys is een muzikant uit Wales en is zanger van de (voor mij onbekende groep) Super Furry Animals.  

De tekst is “Painting people blue (people, people, people, people” deed mij meteen denken aan Blauwe Periode van Pablo Picasso.

In de periode 1900 – 1904 schilderde Picasso vooral in donkerblauw en donkergroene tinten. Zijn schilderijen uit die periode voelen somber, eenzaam en verdrietig aan.

‘Painting People Blue’ voelt voor mij als blauw schilderij van Picasso. Het nummer is kort maar het blijft hangen.

Ik vind het een dromerig nummer. Rhys zingt langzaam waardoor je de weemoedigheid voelt en dat spreekt mij wel aan.

Laat mij weten wat jij van het nummer vindt?

Fijn weekend, Liefs Sandra

Sandra Singh

Hoi! Ik ben Sandra Singh een kunstliefhebber. In mijn vrije tijd bezoek ik het liefst een museum. Sinds 1 april 2014 schrijf ik mijn kunstbelevingen op. Mijn blog zie ik als mijn kunstdagboek. Dank dat je mij leest! Liefs,

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.